قیمت طلا
قیمت ارز
ارز دیجیتال
عزم مجلس برای جدا کردن بورس از دولت + حذف رانت دلار ۴۲۰۰ تومانی در بودجه

عضو کمیسیون تلفیق از عزم مجلس برای جدا کردن بورس از دولت و وزارت اقتصاد و حذف رانت دلار ۴۲۰۰ تومانی تا حد توان در بودجه سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران خبر به نقل از بورس پرس ، مصطفی طاهری درخصوص اقدامات مجلس در زمینه بهبود وضعیت بورس به تسنیم گفت: مجلس عزم را با جدیت هرچه تمام برای جدا کردن بورس از وزارت اقتصاد و دولت جمع کرده چرا که نمایندگان معتقد هستند تا زمانی که بورس تحت نظر دولت باشد وضعیت بازار سرمایه هیچ‌وقت اصلاح نخواهد شد.

وی افزود: کمیسیون اقتصادی با جدیت تمام موضوع جدا شدن بورس از دولت را پیگیری می‌کند. متاسفانه بازار سهام در سال‌های اخیر اسیر سیاست‌های ابلاغی دولت قرار گرفته و امروز اکثر اقشار جامعه از وضعیت بازار سرمایه گلایه دارند. بورس باید به عنوان یک سازمان مستقل فعالیت کند و اصلا نیازی نیست در زیرمجموعه دولت و وزارت اقتصاد قرار بگیرد.

این نماینده مجلس به بحث بودجه اشاره و عنوان کرد: اصلاحیه‌های خوبی در بودجه سال 1400 رقم خورده و یکی از مهمترین هایی که انجام شد کاهش وابستگی بودجه به نفت است. از سوی دیگر هم رانت دلار 4200 تومانی تا حد توان در بودجه سال آینده حذف شد. در کمیسیون تلفیق مصوب شد برای سال آینده مالیات از تولید پنج درصد کاهش یابد در عوض با جدیت به دنبال اخذ مالیات از کسانی هستیم که جزء ثروتمندان محسوب می‌شوند و با خرید و فروش خودرو، خانه و گوشی فقط به دنبال دامن زدن گرانی در جامعه هستند.

طاهری ادامه داد: مصوب کردیم سازمان تامین اجتماعی برخی بخشودگی‌هایی را برای تولیدکنندگان در نظر بگیرد چرا که شیوع ویروس کرونا به برخی از تولیدکنندگان ضربه‌های مهلکی وارد کرده است.

 

 

صفحه اختصاصي پايگاه خبري تحليلي ايران خبر در اينستاگرام

http://instagram.com/irankhabarnews

 

كانال تلگرام پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 

 t.me/irankhabar_org

 

 وب سايت پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 

 

www.Irankhabar.org

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

*کد امنیتی