قیمت طلا
قیمت ارز
ارز دیجیتال
5 پیش‌بینی از آینده بازارها / امیدها به کدام بازار بیشتر است؟

 به گزارش ایران خبر به نقل از تجارت نیوز، در هفته‌ای که گذشت، بورس بیش از سه درصد افت کرد اما در مقابل سکه بیش از دو درصد افزایش قیمت داشت. بازار طلا و دلار هم دو بازار کم واکنش بودند. اولی کمتر از یک درصد رشد کرد و دومی کمتر از یک درصد افت قیمت داشت.

اما آینده کدام بازار امیدبخش‌تر است؟ آیا سهامداران همچنان می‌توانند به بورس امیدوار باشند؟ فعالان بازار ارز و طلا چطور؟

پیام الیاس کردی،کارشناس بازار سرمایه: متاسفانه بعضی از سهم‌های شاخص‌ساز کف قیمتی خود را شکستند و برای رشد این سهم‌ها پول کافی در بازار سهام وجود ندارد. زمانی روند نمادهای شاخص‌ساز بهبود پیدا می‌کند که بازارگردان‌ها به جای نوسان‌گیری در این نمادها حمایت کنند.

عباسعلی حقانی، کارشناس بازار سرمایه: سهم‌های کوچک به واسطه بازیگران خود رشد زیادی داشتند و احتمال می‌رود در جریان معاملات هفته آینده روند شاخص‌سازان بهبود پیدا کند.

حمید اسدی، حقوق‌دان بازار سرمایه: به نظر می‌رسد بورس فردا روندی متعادل دارد اما عرضه‌ از تقاضا بیشتر است، همچنین احتمال نزولی بودن جزئی شاخص کل وجود دارد.

کامبیز افسری، کارشناس و فعال و بازار ارز: این چند روز اخیر صرافی‌ها بر خلاف بازار آزاد، قیمت را پایین نیاوردند چون دولت قیمت را یک دفعه پایین نمی‌کشد بلکه سعی می‌کند کم کم این کار را بکند. با این حساب در شرایط فعلی تا زمانی که خبر مهمی مخابره نشود و ورق را برنگرداند، احتمال کاهش قیمت دلار در روزهای آتی از احتمال افزایش آن بیشتر است.

محمد کشتی‌آرای، نائب رئیس اتحادیه طلا: با نوسان قیمت دلار و انس جهانی قیمت طلا و سکه در بازارهای ایران از ثبات برخوردار بود. با توجه به کاهش میزان تقاضا در خرید مصنوعات طلا پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در بازار داخلی ثابت باقی بماند.

 صفحه اختصاصي پايگاه خبري تحليلي ايران خبر در اينستاگرام

http://instagram.com/irankhabarnews

 

كانال تلگرام پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 

 t.me/irankhabar_org

 

 وب سايت پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 

www.Irankhabar.org

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

*کد امنیتی