قیمت طلا
قیمت ارز
ارز دیجیتال
تشدید آلودگی هوا در ۸ کلانشهر کشور در هفته آینده

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه هشداری از آلودگی شدید هوا در هشت کلانشهر کشور طی هفته آینده خبر داد.

 

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه هشداری از آلودگی شدید هوا در هشت کلانشهر کشور طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران خبر به نقل از ایلنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است که افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا طی روز جمعه (۱۲ دی) در استان‌های تهران، کرج و قم و طی روز شنبه (۱۳ دی) در استان‌های تهران، کرج، قم و مشهد دور از انتظار نیست.

بر اساس این هشدار طی روز یکشبنه (۱۴ دی) آلودگی هوا در استان‌های تهران، کرج، قم و مشهد ادامه دارد و طی روز دوشنبه (۱۵ دی ماه) در استان‌های اصفهان و مشهد با انباشت آلاینده‌ها مواجه خواهیم بود.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که طی روز سه‌شنبه ( ۱۶ دی ماه) آلودگی هوا در استان‌های تهران کرج و قم دور از انتظار نیست همچنین آلودگی طی روز چهارشنبه (۱۷ دی) علاوه بر این سه استان به اراک، اصفهان و تبریز نیز می‌رسد.

بر این اساس طی روز پنجشنبه (۱۸ دی) هوای هفت کلانشهر - تهران، کرج، قم، اراک، اصفهان، تبریز و مشهد - آلوده خواهد بود. 

سازمان هواشناسی هشدار داده است که پتانسیل افزایش غلظت آلاینده‌ها به شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی وجود دارد همچنین پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا در مناطق پرتردد و در اطراف صنایع آلاینده درون شهری به شرایط بسیار ناسالم برسد. از این‌رو توصیه می‌شود که تردد خودروها کاهش یابد و فعالیت واحدهای صنعتی کنترل شود.

تاکید به عدم تردد غیرضروری برای تمام افراد و اجتناب از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز از توصیه‌های دیگر سازمان هواشناسی است.

 

 صفحه اختصاصي پايگاه خبري تحليلي ايران خبر در اينستاگرام

http://instagram.com/irankhabarnews

 

كانال تلگرام پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 

 t.me/irankhabar_org

 

 وب سايت پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 

www.Irankhabar.org

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

*کد امنیتی