قیمت طلا
قیمت ارز
ارز دیجیتال
فعالیت دفاتر خدمات قضایی تا ساعت ۱۲ ظهر به مردم یزد ارائه می شود

یزد- معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد از محدودیت فعالیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یزد خبر داد و گفت: مردم از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۲ به این دفاتر مراجعه کنند.

عزیز صابریان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، فعال و به صورت حداقلی و در موارد محدود و مشخص شده شامل دعاوی اعتراضی، دادرسی فوری و پذیرش لایحه، از ساعت ۷:۳۰ تا ساعت ۱۲ خدمات ارائه می دهند.

وی عنوان کرد: با توجه به فعال بودن مراجع قضایی و ضرورت رسیدگی به پرونده های مردم و مصوبه ستاد مبارزه با کرونا استان مبنی بر منع ورود افراد به ادارات، با توجه به اصلاح و تعدیل مصوبه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا، در شورای معاونان دادگستری استان، مصوب شد که در پرونده هایی که ضرورت به حضور طرفین نیست، رسیدگی به پرونده ها از طریق ارسال لایحه و دادرسی الکترونیک صورت پذیرد.

صابریان افزود: هدف از تعطیلی دفاتر خدمات قضایی، کاهش تردد و مراجعات جهت حفظ سلامت عموم است، لذا از شهروندان تقاضا می گردد در غیر موارد مشخص شده به دفاتر خدمات قضایی مراجعه ننمایند که خدمتی به آنها ارائه نخواهد شد.

وی تصریح کرد: همه این محدودیت ها برای فائق آمدن بر شرایط بحرانی شیوع ویروس کروناست و دستگاه قضایی در تلاش است تا با استفاده از دادرسی الکترونیک و سایر شیوه ها از تجدید اوقات رسیدگی و معطل ماندن کار مردم جلوگیری نماید.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری بیان کرد: افراد می‌توانند لوایح دفاعیه خود را به باجه های مستقر در جلوی مراجع قضایی بارعایت شیوه نامه های بهداشتی نیز تحویل دهند.

وی با اشاره به ضرورت حضور برخی از افراد در روز دادرسی برای ارائه توضیحات یا برخی موارد الزامی دیگر مثل حضور شهود و… ابراز داشت: در این موارد مصوب شد پس از تشخیص دادگاه بر ضرورت حضور، با اطلاع قبلی مدیران دفاتر به صورت تلفنی به اصحاب پرونده اقدام شود.

صابریان یادآور شد: دادگستری استان در صدد است با تأکید بر اجرای پروتکل های بهداشتی تا حد امکان، حضور حداقلی افراد با رعایت موازین بهداشتی را برای موارد ضروری هموار سازد، تا شرایط بیماری و ویروس کرونا موجب ضایع شدن حق و تحت الشعاع قرار گرفتن عدالت نشود، این معاونت نیز از همکاری وکلا و مردم یزد در راستای کمک به دستگاه قضایی مبنی بر انجام رسالت خود تقدیر و تشکر دارد.


منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

*کد امنیتی