قیمت طلا
قیمت ارز
ارز دیجیتال
نتانیاهو آماده مذاکره با فلسطینی‌ها طبق طرح ترامپ است

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر بر پایبندی خود به طرح معامله قرن به عنوان "پایه‌ای" برای مذاکرات با فلسطینی‌ها تاکید کرد.

ایران خبر : به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از انتقاد بوریس جانسون، همتای انگلیسی‌اش از طرح الحاق، بر آمادگی این رژیم برای انجام مذاکرات جدید با فلسطینی‌ها بر اساس طرح "معامله قرن" آمریکا به عنوان "پایه‌ اصلی" آغاز این مذاکرات تاکید کرد.

طبق بیانیه امروز (سه‌شنبه) دفتر نتانیاهو، او روز دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با جانسون اظهار کرد: اسرائیل آماده مذاکره با طرف فلسطینی بر اساس طرح صلح پیشنهادی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا است که از "واقع‌گرایی" برخوردار است و فرمول‌های ناموفقی که در گذشته مطرح شدند، تکرار نمی‌شوند.

طبق مقاله‌ای که روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت هفته گذشته منتشر کرد، نخست وزیر انگلیس به شدت از طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از اراضی فلسطینی‌ها در کرانه باختری انتقاد کرده و آن را نقض قوانین بین‌المللی دانست.

فلسطینی‌ها پیشتر مخالفت خود را با اینکه طرح معامله قرن آمریکا اساس هرگونه مذاکره‌ای قرار بگیرد، اعلام و تاکید کرده بودند قطعنامه‌های قانونی و بین‌المللی را اساس هرگونه مذاکره‌ای می‌دانند.

در طرح صلحی که رئیس جمهوری آمریکا ژانویه گذشته ارائه کرد، حقوق تاریخی فلسطینی‌ها به شکل گسترده‌ای نادیده گرفته شد، همچنین این طرح با قطعنامه‌های بین‌المللی مربوط به فلسطین مغایرت دارد.

مذاکرات دو طرف فلسطین و اسرائیلی سال ۲۰۱۴ پس از مخالفت رژیم صهیونیستی با توقف شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری و آزادی اسرای قدیمی فلسطینی متوقف شدند.

 
صفحه اختصاصي پايگاه خبري تحليلي ايران خبر در اينستاگرام

http://instagram.com/irankhabarnews

كانال تلگرام پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 t.me/irankhabar_org

 وب سايت پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

www.Irankhabar.org

 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

*کد امنیتی