قیمت طلا
قیمت ارز
ارز دیجیتال
۱۰۰ عنوان کتاب با موضوع خاطرات دفاع مقدس در اردبیل چاپ می شود

اردبیل- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس اردبیل گفت: ۱۰۰ عنوان کتاب شامل خاطرات مادران شهید و ۱۱۰۰۰ رزمنده هشت سال دفاع مقدس استان اردبیل در سال جاری به چاپ خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری ایران خبر ، علی واحد ظهر چهارشنبه در آئین رونمایی از پوستر دومین دوره هنرواره حبیب و مراسم اختتامیه یاوران ایثار با بیان ضرورت اجرای برنامه‌های بیشتر در راستای فرهنگ سازی ایثار و شهادت، عنوان کرد: با توجه به اینکه دومین دوره هنرواره حبیب با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شده بر ما لازم است تا در راستای فرهنگ سازی و شناساندن سبک زندگی این شهید بزرگوار با همکاری ادارات و اصحاب رسانه تمام تلاش خود را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۵۰ عنوان کتاب با موضوع ایثار و شهادت و فرهنگ دفاع مقدس به چاپ رسید ه تشریح کرد: امسال سعی بر آن داریم تا این رقم را به ۱۰۰ عنوان کتاب برسانیم که این تعداد کتاب شامل خاطرات مادران شهید و خاطرات ۱۱۰۰۰ رزمنده هشت سال دفاع مقدس استان اردبیل خواهد بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل جمع آوری خاطرات ۲۴۰۰۰ رزمنده استان را ضروری دانسته و افزود: پیش بینی ما برای پایان سال این است که خاطرات ۱۱۰۰۰ رزمنده تا پایان امسال جمع آوری و به چاپ برسید.

واحد با قدردانی از همکاری تمام ادارات و هنرمندان و نویسندگان در برگزاری دوره اول هنرواره حبیب که با نام سردار شهید داور یسری برگزار شد و افزود: دوره اول هنرواره حبیب با ۵۶۲ عکس ارسالی و ۳۰ اثر در قالب فیلم، ۳۶ اثر نمایشی و ۲۵۳ شعر و ۱۰۷ داستان برگزارو نفرات برتر انتخاب شد.

وی تصریح کرد: دومین دوره هنرواره حبیب با شرکت ۴۱ نفر به‌صورت انفرادی و ۲ اثر در قالب تشکل‌های مردم نهاد در بخش‌های هنرهای تجسمی و یادواره شهدا در کل با مجموع ۱۷۰ اثر برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل از آغاز دو طرح با همکاری استانداری اردبیل و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خبر داد و تصریح کرد: اجرای طرح دیدار یاران و جمع‌آوری و چاپ خاطرات رزمندگان دفاع مقدس تا پایان سال جاری در قالب این طرح‌ها هدف‌گذاری شده است.

واحد با بیان اینکه ۱۱ تیم با حضور خواهران نویسنده و دانشجو جهت جمع‌آوری خاطرات رزمندگان و مادران شهدا تشکیل شده، اظهار کرد: این تیم‌ها پس از برگزاری کارگاه‌های آموزشی و هماهنگی‌های لازم از ۱۰۴۰ مادر شهید مصاحبه و خاطره نویسی انجام خواهند داد که امید است تا پایان سال این آثار جمع‌آوری و به چاپ برسد.

صفحه اختصاصي پايگاه خبري تحليلي ايران خبر در اينستاگرام

http://instagram.com/irankhabarnews

كانال تلگرام پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 t.me/irankhabar_org

 وب سايت پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

www.Irankhabar.org

 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

*کد امنیتی