قیمت طلا
قیمت ارز
ارز دیجیتال
تفویض سه سطح از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با تمام اختیارات به آموزشگاه های‌خصوصی

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از تفویض سه سطح از آموزش‌های فنی و حرفه ای با تمام اختیارات به آموزشگاه‌های خصوصی خبر داد.

ایران خبر/مرکزی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از تفویض سه سطح از آموزش‌های فنی و حرفه ای با تمام اختیارات به آموزشگاه‌های خصوصی خبر داد.

علی اوسط هاشمی، امروز ۲۷ اردیبشهت ماه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی بیان کرد: استان مرکزی در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی با ظرفیت و تنوع بسیار بالا شرایط مناسبی برای آموزش دارد و بر همین مبنا باید بیشتر از کارکردهایمان صحبت کنیم.

وی افزود: هر چه تکنولوژی با سرعت بیشتری به جلو حرکت کند استان های صنعتی بیشتر آسیب می بینند چراکه باید به سرعت در امر تربیت نیروهای توانمند خود را با تکنولوژی جدید تطبیق دهند تا بیکاری و ریزش بروز نکند.

هاشمی گفت: امروز بالاترین نرخ بیکاری و بیشترین حجم مراجعات به فنی و حرفه ای مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است در حالی که باید به سمتی حرکت کرد که بستر برای رسیدن به یک موفقیت موثر و احساس اثرگذاری در جوانان شکل گیرد.

وی تصریح کرد: هفت استان کشور ساحلی هستند، اما در بدو حضور بنده در سازمان آموزش فنی و حرفه ای یک ورق و حتی یک سطر در خصوص تعریف بندر، دریا، صیادی و ساحل وجود نداشت در حالی که در کشورهایی که دارای ساحل هستند بیشترین جمعیت در سواحل ساکن می شوند چراکه سواحل مخزن ایجاد اشتغال پایدار هستند، اما چون ما نفت داشتیم به ساحل توجه نکردیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بندر چابهار ظرفیت جابجایی ۸۶ میلیون تن بار را دارد، اما ظرفیت کنونی دو میلیون تن است و میزان بارگیری به یک میلیون تن می رسد اما به این ظرفیت توجه نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه نیازمند تغییر و نگاه نو هستیم، گفت: استان مرکزی قطب صنعت، کشاورزی، خدمات و مهد انسان های مرجع است، شهرستان محلات مخزن گل است اما برای نمایش آن چه کرده ایم؟ نباید صرفا به خدمات ارائه شده دل خوش بود، هر عدد و آماری پذیرفتنی نیست بلکه آماری اهمیت دارد که خود را در جامعه نشان دهد، باید مهارت ها را به فعلیت رساند و ارزش اجتماعی بخشید تا در خانواده ها تغییر نگاه صورت گیرد و همه امور معطوف به آموزش عالی نباشد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه تحول باید ارزش ایجاد کند، گفت: این آمادگی وجود دارد که مرکز آموزش فنی و حرفه ای الف استان به موضوع سنجش مهارت صنوف اختصاص یابد تا در مصیبت هایی مانند کرونا نیازمند تعطیلی نباشیم بلکه کار با فرهنگ سازی پیش رود.

وی با اعلام این خبر که سه سطح از آموزش فنی و حرفه ای که طبق قانون هشت سطح دارد را با تمام اختیارات به آموزشگاه های خصوصی تفویض می کنم تا مراکز فنی و حرفه ای به سطوح بالاتر ارتقا یابند، افزود: آموزشگاه های خصوصی باید رویش داشته باشند نه اینکه هر روز به تعطیلی کشیده شوند.

اوسط هاشمی تاکید کرد: دیر بجنبیم صلاحیت حرفه ای را از فنی و حرفه ای گرفته اند، همان طور که هدفگذاری شد که دانشگاه فنی و حرفه ای از وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم واگذار شود که این امر از نظر من منطقی نبود و جای این دانشگاه سازمان فنی و حرفه ای است، پس باید خود را به سطوح عالی مهارت برسانیم.

وی با اشاره به اینکه اگر در جاده های ما ۱۷ هزار نفر کشته می شوند نقش اصلی را در این حوادث انسان و فقدان مهارت بازی می کند و فقط اعمال قانون و قدرت برای کاهش این حوادث اثربخش نیست بلکه باید مهارت را ارتقا بخشید، گفت: وظیفه دارم سکان مدیریت ادارات کل را به افرادی بسپارم که در این شرایط اعتماد به مجموعه را افزایش دهند و صلاحیت حرفه ای را ارتقا ببخشد. مدیریت باید اهل دانایی و نقد باشد و قطعا نقد حاصل از فکر و اندیشه را پذیرا هستیم.
 

http://instagram.com/irankhabarnews

كانال تلگرام پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 t.me/irankhabar_org

 وب سايت پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

www.Irankhabar.org

 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

*کد امنیتی