قیمت طلا
قیمت ارز
ارز دیجیتال
گزارشِ "دارایی های نامشهود" توسط مقامات اوکراین!

🔸سازمان ملی مبارزه با فساد اوکراین در 2 مارس مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را برای گزارشِ مالکیتِ دارایی‌های مختلف در درآمد سالانه منتشر کرد. این دستورالعمل‌ها به صورت سالانه برای مقامات دولتی صادر می‌شوند، اما اشخاصی که درآمد خارجی دارند و فریلنسرهایی بدون مجوز کار نیز باید از آنها پیروی کنند.

 

🔸رمزارزها در دسته‌ی "دارایی‌های نامشهود" قرار گرفته‌اند که بیشتر شامل اشیائی با ارزشی تعریف‌نشده مثل حقوق معنوی و نام برند است. در این اسناد صریحاً ذکر شده است که رمزامرزها باید گزارش شوند. اشخاص موظفند نام دارایی، تاریخ آخرین خرید، مقدار و ارزشِ کلِ دارایی در آخرین روزِ گزارش را، گزارش کنند. رمزارزهایِ نزدیکان درجه‌ی یک نیز باید عنوان شوند.

🔸این سازمان کوین‌هایی را که، "تنها نماینده‌ی مجازیِ ارزهای استاندارد (فیات)، اوراق بهادار یا سایر سرمایه‌های مالی" هستند، درنظر نگرفته است. برخی مقامات پیشتر نیز دارایی‌های مجازی خود را گزارش کرده‌اند. استاندار کنونی استان اودسا در سال 2018 تعداد 290 بیت‌کوین و 11.000 اتر داشت که قیمت کنونی آنها به‌ترتیب 2.5 و 2.7 میلیون دلار است.

 

🔸اوکراین در زمینه‌ی رمزارز بسیار فعال است. یک قانون مبارزه با پولشویی در دسامبر به تصویب مجلس پارلمان این کشور رسید. وزارت تحول دیجیتال اوکراین در فوریه اعلام کرد که استخراج رمزارز به نظارت دولت نیازی ندارد. این در حالی است که برخی از کارمندان از سرمایه‌های دولتی برای استخراج کریپتو استفاده می‌کنند. مثلاً در نوامبر چندین کارمندِ یک شعبه از راه‌آهن ملی، بیش 100 دستگاهِ استخراج را روی اموال دولتی نصب کرده بوند. در آگوست نیز اتفاقی مشابه در یک نیروگاه برق رخ داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

*کد امنیتی