قیمت طلا
قیمت ارز
ارز دیجیتال
بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص برای مبارزه با عوامل فساد

گرمسار- نماینده مردم گرمسار و آرادان با تأکید بر اینکه بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص برای مبارزه با عوامل فساد در دستور کار قرار دارد، گفت: مفهوم رونق تولید باید در مسیر اشتغال دنبال شود.

 اردشیر مطهری صبح پنج‌شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و سرمایه‌گذاری معادن متروکه نمک گرمسار و آرادان به میزبانی سالن شهید صبوری گرمسار با تأکید بر لزوم همگرایی و همبستگی مسئولان ادارات در شهرستان‌ها برای پیگیری مشکلات این بخش اظهار داشت: برخی گمان می‌کنند اگر به‌صورت بخشی مسائل را دنبال کنند و شرایط را صرفاً در حوزه فعالیت خود اصلاح یا حفظ کنند، کافی خواهد بود، این رویه برای مردم زیان‌هایی را ایجاد می‌کند.

اردشیر مطهری بابیان اینکه در کنار بهره‌گیری از توان نیروی انسانی متخصص و کار بلد باید با مبارزه جدی و گسترده با عوامل فساد و زمینه‌های رانت و ویژه‌ خواری‌ها انجام شود، ابراز داشت: برای رسیدن به مفهوم واقعی رونق تولید باید در مسیر تحقق اهداف اشتغال نیز از این ظرفیت و توان استفاده کنیم.

وی بابیان اینکه موانع حوزه گردشگری و معادن شهرستان‌های گرمسار، آرادان و شهر ایوانکی را مرور و می‌کوشیم تا در حد امکان، موانع و مشکلات موجود را در چارچوب تفاهم‌هایی در سطح استانی و یا کشوری پیگیری کنیم، افزود: برای دستیابی به توسعه اقتصادی انتظار می‌رود تا انسجام در همه حوزه‌ها و بخش‌های اقتصادی به وجود آید و موانع را شناسایی و برای آن‌ها راهکاری ارائه دهیم.

زیرساخت‌های گردشگری گرمسار تقویت شود

فرماندار گرمسار نیز در این نشست ضمن اشاره به وجود معادن نمک غنی و دیگر معادن در این شهرستان، ابراز داشت: گرمسار از موقعیت بسیار مناسبی برای رشد و توسعه صنعت و معدن برخوردار است.

وحید رجایی افزود: موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن شهرستان‌های گرمسار و آرادان بین دو استان تهران و سمنان و وجود امکانات زیر بنایی مناسب و استعدادها و منابع طبیعی و معدنی بسیار خوب، راه‌های ارتباطی تقریباً مناسب ازجمله مزایایی که می‌تواند با برنامه‌ریزی مناسب به رونق اقتصادی منطقه منتهی شود.

وی جهش و توسعه تولیدات معدنی و استفاده حداکثری از این بخش را یکی دیگر از راهکارهای توسعه اقتصادی دانست و ابراز داشت: رونق صنعت درگرو زمینه‌سازی لازم و فراهم کردن مشارکت جدی بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران است تا به‌تدریج بستر و زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه‌بر تولید داخلی فراهم شود.

فرماندار گرمسار اضافه کرد: اکنون‌که کشور در تحریم اقتصادی قرار دارد باید شرایطی را فراهم کرد تا از وابستگی به دیگر کشورها خارج شویم که به دلیل پتانسیل مطلوب حوزه گردشگری و سابقه تاریخی و معدنی این شهرستان، تقویت زیرساخت‌های بخش گردشگری ضروری است که این مهم منوط به انسجامی در همه حوزه‌ها و بخش‌های اقتصادی خواهد بود.

 در این نشست فرماندار آرادان، سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، مدیرکل میراث فرهنگی، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان و سایر مسئولان مرتبط نیز حضور داشتند که پیرامون مشکلات و کمبودهای حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و سرمایه گزاری و معادن شهرستان‌های گرمسار و آرادان بحث و بررسی و برای رفع چالش‌های موجود تصمیم‌گیری شد.

 

صفحه اختصاصي پايگاه خبري تحليلي ايران خبر در اينستاگرام

http://instagram.com/irankhabarnews

كانال تلگرام پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 t.me/irankhabar_org

 وب سايت پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

www.Irankhabar.org

 

اخبار مرتبط

نظر شما

*کد امنیتی