قیمت طلا
قیمت ارز
ارز دیجیتال
رییس‌جمهور: همه کارمندان از ۱۰ خرداد در محل کار حاضر شوند/ بازگشایی موزه‌ها و امکان تاریخی از فردا/ ورود ۱۰ استان به مرحله مهار کرونا/ بازگشایی مساجد به جلسه بعد موکول شد

رییس جمهور با بیان اینکه مرحله چهارم، مرحله مهار ویروس کروناست، گفت: مهار این ویروس آغاز شده است و ۱۰ استان شرایط خوبی دارند و در مرحله مهار این بیماری هستند و امیدواریم بقیه استان‌ها نیز به تدریج به مرحله مهار برسند.

خبرگزاری ایران خبر - حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بیان داشت: در سوم خرداد ماه به توطئه عظیم استکبار جهانی علیه ملت ایران پایان داده شد.

وی ادامه داد: در مقابله با بیماری کرونا از سه مرحله عبور کرده و وارد مرحله چهارم شده‌ایم؛  روند خوبی در مقابله داریم.

رییس جمهور با بیان اینکه مرحله چهارم، مرحله مهار ویروس کروناست، افزود: مهار این ویروس آغاز شده است و ۱۰ استان شرایط خوبی دارند و در مرحله مهار این بیماری هستند و امیدواریم بقیه استان‌ها نیز به تدریج به مرحله مهار برسند.

وی با بیان اینکه  در این جلسه تصمیم گرفته شد، نظارت ها را تشدید کنیم، عنوان کرد: احتیاطات لازم است اما هراس افکنی اصلا نباید وجود داشته باشد. مراقبت بهداشتی فردی و جمعی باید ادامه یابد. 

روحانی تاکید کرد: براساس آمار و بررسی‌های انجام شده ۸۸ درصد افرادی که در این کشور به خاطر ویروس کرونا فوت کرده اند آن‌هایی بودند که یک یا چند بیماری زمینه‌ای داشتند و تنها ۱۲ درصد بودند که بیماری زمینه‌ای نداشتند.

رییس جمهور درباره بازگشایی اماکن مقدسه و حرم مطهر ائمه معصومین در کشور نیز تصریح کرد: افرادی که تولیت این آستان‌های مقدس را بر عهده دارند برایشان سخت بود که این اماکن را دو بار در روز باز و دوباره تعطیل کنند لذا تصمیم گرفته شد این اماکن یک ساعت بعد از طلوع آفتای باز شود و مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این اماکن حضور یابند.

وی افزود: از روز بعد از عید فطر صحن اماکن مقدسه و حرم مطهر معصومین (ع) یک ساعت بعد از طلوع آفتاب به روی مردم باز می‌شود و در فاصله زمانی بین روز هم بسته نخواهد شد.

روحانی درباره بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی کشور نیز عنوان کرد: این اماکن با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی از فردا گشایش می‌یابد.

رییس جمهور توضیح داد: برای بازگشایی آژانس‌های مسافرتی هم بنا شد وزارت کشور، بهداشت درمان و اموزش پزشکی، گردشگری و میراث فرهنگی جلسه‌ای را هفته آینده برگزار کرده و درباره زمان بازگشایی این آژانس‌ها تصمیم گیری کنند.

وی گفت: درباره بازگشایی مساجد کل کشور و همچنین پایان محدودیت فعالیت پاساژ‌ها ظرف هفته جاری بررسی‌هایی صورت می‌گیرد و برای جلسه بعد که روز شنبه خواهد بود، این موارد بررسی شده و نکات جدیدی هم اضافه خواهد شد.

روحانی با بیان اینکه همه کارمندان اداری باید از ۱۰ خرداد در محل کار خود حاضر شوند، تاکید کرد: ساعت کاری نیز از ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود.

 

 
   صفحه اختصاصي پايگاه خبري تحليلي ايران خبر در اينستاگرام

http://instagram.com/irankhabarnews

كانال تلگرام پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 t.me/irankhabar_org

 وب سايت پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

www.Irankhabar.org

 

اخبار مرتبط

نظر شما

*کد امنیتی