قیمت طلا
قیمت ارز
ارز دیجیتال
آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹+جدول

سخنگوی وزارت بهداشت از تشخیص قطعی ۲هزار و ۱۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور خبر داد و گفت: از دیروز تا امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۱۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

خبرگزاری ایران خبر: کیانوش جهانپور گفت: به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۱۱۶ هزار و ۶۳۵ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۹۰۲ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۹۱ هزار و ۸۳۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. ۲۷۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۶۵۸ هزار و ۶۰۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

به گزارش ایران خبر ؛ سخنگوی وزارت بهداشت افزود: بیش از ۸۰ درصد موارد جدید از موارد سرپایی و خفیف و ۳۸۵ مورد بستری جدید داشتیم. استان خوزستان با اقدامات خوبی که انجام داده این امیدواری را ایجاد کرده که کاهش موارد جدید سرپایی و بستری را داشته باشیم اما کماکان این استان در وضعیت قرمز است. پیش بینی می شود در روزهای آینده در لرستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی با افزایش موارد بیماری و ابتلا به کووید- ۱۹ مواجه باشیم بنابراین همکاری بیشتر مردم با همکاران نظام سلامت در این استانها ضروری است.

 

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

این جدول در حال تکمیل است

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی        
2 آذربایجان غربی ۸۱ ۱۹۰ ۱۵۹۵ ۳۶۶۰
3 اردبیل        
4 اصفهان(به‌جزکاشان)        
5 البرز        
6 ایلام ۹ ۵۸   ۷۱۱
7 بوشهر ۱۸ ۱۲ ۲۲۹ ۴۲۲
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۱۰ ۲۸ ۴۵۴ ۴۹۷
10 خراسان جنوبی ۳ ۴۵ ۵۷۴ ۶۲۱
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی ‭۸۲‬ ۱۰۳ ۵۹۵ ۱۵۲۶
13 خوزستان ۵۳۴ ۳۳۶   ۶۳۰۵
14 زنجان      
15 سمنان        
16 سیستان‌وبلوچستان        
17 فارس ۷۶ ۹۸ ۳۹۱۸ ۴۶۲۳
18 قزوین        
19 قم ۳۵      
20 کردستان ۳۸ ۱۳۸ ۱۱۳۰ ۱۹۹۶
21 کرمان ۳۸ ۶۲ ۴۳۲ ۱۱۲۶
22 کرمانشاه ۸۶ ۸۶   ۲۵۰۰
23 کهگیلویه و بویراحمد ۴ ۹   ۵۸۹
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان ۱۴۱ ۱۴۴ ۲۷۵۲ ۲۹۳۵
27 مازندران ۷۰      
28 مرکزی        
29 هرمزگان        
30 همدان        
31 یزد        

***

شناسایی ۵۳۴ مبتلای جدید در خوزستان

علی احسان‌پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دقایقی پیش در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان شناسایی شدند که با احتساب موارد جدید شمار مبتلایان به ۶۳۰۵ نفر رسید.

وی افزود: موارد جدید به تفکیک شهرستان‌ها شامل:

اهواز ۲۷۲ مورد: ۳۶مورد بستری، ۲۳۶ مورد قرنطینه خانگی

اندیمشک ۹ مورد: ۱ مورد بستری، ۸ مورد قرنطینه خانگی

ایذه ۲ مورد: ۲ مورد قرنطینه خانگی

شوشتر ۱۸ مورد: ۱۸ مورد قرنطینه خانگی

بهبهان ۲ مورد: ۱ مورد بستری، ۱ مورد قرنطینه خانگی

ماهشهر۱۱ مورد: ۵ مورد بستری، ۶ مورد قرنطینه خانگی

رامشیر۱ مورد: ۱ مورد قرنطینه خانگی

هویزه ۲ مورد: ۲ مورد قرنطینه خانگی

دزفول ۱۰۳ مورد: ۲۸ مورد بستری، ۷۵ مورد قرنطینه خانگی

آبادان ۲۶ مورد: ۷ مورد بستری، ۱۹ مورد قرنطینه خانگی

خرمشهر ۲۷ مورد: ۳ مورد بستری، ۲۴ مورد قرنطینه خانگی

شادگان ۹ مورد: ۱ مورد بستری، ۸ مورد قرنطینه خانگی

شوش ۳۱ مورد: ۸ مورد بستری، ۲۳ مورد قرنطینه خانگی

کارون ۹ مورد: ۷ مورد بستری، ۲ مورد قرنطینه خانگی

حمیدیه ۱ مورد: بستری ۱ مورد

رامهرمز ۴ مورد: ۱ مورد بستری، ۳ مورد قرنطینه خانگی

مسجد سلیمان ۲ مورد: ۲ مورد بستری

باوی ۲ مورد: ۲ مورد بستری

امیدیه ۱ مورد: ۱ مورد بستری

دشت آزادگان ۲ مورد: ۲مورد بستری

سخنگوی علوم پزشکی اهواز عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ بیمار بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند و مجموع فوت شدگان‌ به ۳۳۶ مورد رسید. با توجه به پیش رو بودن عیدسعیدفطر کلیه تهمیدات لازم جهت اقدامات پیشگیری و درمان در حال انجام است.

۸۱ مبتلای جدید کرونا در آذربایجان غربی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی: در ۲۵ اردیبهشت۹۹ در آذربایجان غربی از میان ۴۲۳ آزمایش انجام شده از افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا، نتیجه ۸۱ نفر مثبت گزارش شده است.

دکتر آقازاده در خصوص آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در آذربایجان غربی گفت:در ۲۵ اردیبهشت امسال، با شناسایی ۸۱ مورد جدید آمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان غربی به سه هزار و ۶۶۰ مورد رسیده است. تا به این تاریخ ۱۵۹۵ نفر نیز بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده اند، اما با اضافه شدن یک نفر به خیل کشته شدگان، جمعیت جانباختگان از ابتلای به ویروس کرونا در آذربایجا غربی به ۱۹۰ نفر رسیده است.

فوت ۸۶ کرمانشاهی بر اثر کرونا/ آمار مبتلایان در استان به دو هزار و ۵۰۰ نفر رسید

طبق آمار ارائه شده از سوی ستاد مدیریت کرونا در استان، از ابتدای شیوع اپیدمی بیش از ۳ هزار نفر بستری شده‌اند که از این تعداد ۸۶ تن نیز جان خود را از دست داده‌اند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا در خصوص آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کووید-۱۹، اظهار داشت: با شناسایی ۱۰۸ مورد جدید، بیماران مبتلا به کرونا که ۷ مورد آن مربوط به بیماران بستری و ۱۰۱ مورد نیز مربوط به بیماران سرپایی است، تعداد مبتلایان به این بیماری در استان کرمانشاه به دو هزار و ۵۴۹ نفر رسید و متاسفانه از این تعداد، ۸۶ نفر جان باختند. از مجموع تعداد مبتلایان استان، ۶۵۴ نفر جزو بیماران بستری و یک هزار و ۸۹۵ نفر نیز جزو بیماران سرپایی هستند.

مهدی محمدی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تا امروز نیز سه هزار و ۲۱۶ نفر بستری شدند که از این تعداد دو هزار و ۹۶۱ نفر ترخیص شده و ۱۶۹ نفر نیز در حال حاضر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در خراسان شمالی به ۱۵۲۶ نفر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، تا ظهر ۲۶ اردیبهشت، ۱۵۲۶ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی سید احمد هاشمی اظهار کرد: رعایت مسائل بهداشتی در سرویس‌ها و مدارس باید جدی تلقی شده و در اولویت قرار گیرد و استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله حداقل یک و نیم متری در مدارس ضروری است. مدارس باید قوانین شستشوی مکرر دست‌ها با آب تمیز و صابون مایع و استفاده از محلول ضدعفونی‌کننده دست را برای کارکنان و دانش آموزان اعمال کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، تا ظهر ۲۶ اردیبهشت، ۱۵۲۶ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

وی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار داشت: در شهرستان‌های بجنورد ۷۲۹ نفر، شیروان ۱۸۸ نفر، فاروج ۱۰۵ نفر، مانه و سملقان ۱۵۴ نفر، جاجرم ۴۶ نفر، گرمه ۳۳ نفر، راز و جرگلان ۹۹ نفر و اسفراین ۱۷۲ نفر به‌طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند.️

هاشمی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه‌روزی انجام پذیرفته تاکنون ۵۹۵ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند. آزمایش ۱۹۲۱ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش‌شده است و هم‌اکنون ۱۵۹ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

شناسایی ۷۶ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۷۶ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عبدالرسول همتی اظهار داشت: از هزار و ۵۵۳ مورد نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص مولکولی کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، ۷۶ مورد مثبت گزارش شده است که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به چهار هزار و ۶۲۳ نفر رسیده است.

این مقام مسوول در دانشگاه اظهار کرد: از ۷۶ مورد جدید در استان، ۴۰ مورد مربوط به شیراز؛ مرودشت ۵ مورد؛ کازرون ۴ مورد؛ پاسارگاد، قیروکارزین و نی ریز هر کدام یک مورد را شامل می شود و مابقی موارد مربوط به دیگر دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی استان است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در هشت روز گذشته مورد فوتی بر اثر ابتلا به کروناویروس در استان گزارش نشده است، افزود: تاکنون ۹۸ نفر در استان به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: تاکنون سه هزار و ۹۱۸ نفر از مبتلایان بستری شده در بیمارستان و ایزوله خانگی، بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آورده اند.هرگونه سهل انگاری در برابر کروناویروس، تبعات زیانباری برای جامعه دارد، پس بیاییم با رعایت توصیه های بهداشتی، به خود، خانواده و مردم جامعه، سلامتی هدیه کنیم.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۷۱۱ نفر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۷۱۱ نفر خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ مورد جدید در استان ثبت شده است.

محمد کریمیان ظهر جمعه از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد ۷۱۱ نفر خبر داد. در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان گزارش شده است. خوشبختانه در چهار روز گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام با بیان اینکه شکست کرونا ارتباط مستقیم با رفتار ما دارد، بیان کرد: از عموم مردم شریف استان درخواست می‌شود که با رعایت اصول بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از ترددهای غیرضروری مانع تداوم طولانی مدت حضور این ویروس در استان باشند.

کریمیان با تاکید بر خودداری شهروندان از ترددهای غیرضروری در اماکن شلوغ و پرتردد، خاطرنشان کرد: بهترین راه مبارزه با کرونا، قطع زنجیره انتقال آن است که در این زمینه رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در راستای کاهش میزان ابتلاء بهترین کمک به کادر درمانی است.

شیب کرونا در استان بوشهر دوباره تند شد/ تائید ۱۸ مبتلای جدید

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهراز افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۱۸ مورد جدیدی از ابتلا به کرونا در استان بوشهر تائید شده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر ظهر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رعایت نکردن دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط عده‌ای از مردم خطرناک است.

وی با بیان اینکه مردم باید از حضور در تجمعات بپرهیزند و فقط برای انجام کارهای ضروری در اجتماعات تردد کنند، تصریح کرد: برخی از مردم بدون قصد خرید در بازارها رفت‌وآمد می‌کنند که این موضوع موجب ابتلای افراد زیادی به ویروس کرونا خواهد داشت.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه عدم رعایت فاصله اجتماعی در هر نوع مراسمی موجب شیوع گسترده کرونا خواهد شد، اظهار کرد: از عموم مردم تقاضا می‌کنم از برگزاری مراسم دورهمی، جشن تولد و عروسی، ختم، خاک‌سپاری و هرگونه تجمع جداً خودداری کنند.

۱۸ مبتلای جدید

وی با اشاره به اضافه شدن ۱۸ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر، ادامه داد: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز جمعه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۴۲۲ نفر شامل ۲۴۳ مرد و ۱۷۹ زن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از ۱۸ مورد مثبت جدید، هفت مورد در دشتستان، هشت مورد در بوشهر، یک مورد در گناوه، یک مورد در دیر و یک مورد در کنگان به ثبت رسیده که همه بیماران به صورت سرپایی در مراکز بیماریابی شهرستان محل سکونت خود شناسایی شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

وی تصریح کرد: هفت بیمار جدید شهرستان دشتستان، آقایانی ۱۶ و ۳۹ ساله و خانم‌هایی ۳۳، ۵، ۳۱، ۱۹ و ۲۷ ساله هستند که سابقه تماس با بیمار کرونایی داشته‌اند و همه بیماران به‌صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده و در مراقبت خانگی قرار دارند و یک نفر از مبتلایان سابقه مسافرت به استان مازندران را داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: بیمار جدید دیگر نیز آقایی ۳۷ ساله ساکن مشهد و محل کار وی در شهرستان کنگان بوده، بیمار شهرستان گناوه آقایی ۴۸ ساله و بیمار شهرستان دیر نیز خانمی ۴۰ ساله هستند که در مرکز بیماریابی شهرستان محل سکونت خود شناسایی شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۴۲۲ نفر) تاکنون ۲۲۹ نفر از بهبودیافته و ۱۷۳ نفر نیز در منزل مورد مراقبت هستند و هشت نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

بهبودی ۴۵۴ بیمار کرونایی در چهارمحال و بختیاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از مثبت اعلام شدن آزمایش‌های ۱۰ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در مجموع تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در چهارمحال و بختیاری به ۴۹۷ نفر رسیده است.

وضعیت شیوع ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری با توجه به آمار ارائه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در هفته‌ای که گذشت چندان رضایت‌بخش نیست.

از آغاز هفته گذشته تا امروز ۵۰ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در استان گزارش شده و امروز در مقایسه با روز‌های پیشین تعداد مواردی که تست کرونای آن‌ها مثبت اعلام شده افزایش داشته است، این در حالیست که در هفته گذشته در مجموع ۴۳ بیمار کرونایی استان بهبود یافته‌اند.

مجید شیرانی از مثبت اعلام شدن آزمایش‌های ۱۰ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در مجموع تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در چهارمحال و بختیاری به ۴۹۷ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه در حال حاضر ۲۴ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از شروع اپیدمی بیماری تا کنون یک هزار و ۳۷۷ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند.

وی با بیان اینکه در مجموع از ۳ هزار و ۵۰۰ فرد بستری و سرپایی نمونه‌گیری شده است، ادامه داد: تعداد ترخیص‌شدگان که به‌صورت قطعی به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته‌اند ۴۵۴ نفر بوده است.

ثبت ۱۴۱مورد جدید ابتلا به کرونا در لرستان/فوتی‌ها به ۱۴۴ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از ثبت ۱۴۱ مورد جدید ابتلا به بیماری کرونا در لرستان خبر داد و گفت: متاسفانه تاکنون ۱۴۴ نفر در استان به علت این بیماری جان خود را از دست داده اند.

محمدرضا نیکبخت امروز جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کرونا در لرستان، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته از ۶۰۴ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های مرجع استان که شامل سه آزمایشگاه بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد و شهرستان بروجرد می‌شود، ۱۴۱ نفر به آمار مبتلایان به کرونا در لرستان اضافه شده است. متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته در لرستان یک نفر جان باخته به علت کرونا داشته‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه متأسفانه تا کنون تعداد ۱۴۴ نفر از هم استانی‌ها به علت کرونا جان باخته‌اند، افزود: تاکنون ۱۵ هزار و ۷۰۶ نمونه از بیماران مشکوک به کرونا در استان لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده که تعداد ۱۳ هزار و ۵۵۶ نمونه پاسخ داده شده که از این عدد ۲ هزار و ۹۳۵ مورد مثبت و ۱۰ هزار و ۶۲۱ نمونه منفی اعلام شده است.  تعداد ۳۹ نفر مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت‌های پزشکی و درمانی هستند. از ابتدا تاکنون تعداد ۲ هزار و ۷۵۲ نفر که در لرستان مبتلا به کرونا بوده‌اند پس از درمان به بهبودی کامل دست یافته‌اند.

http://instagram.com/irankhabarnews

كانال تلگرام پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 t.me/irankhabar_org

 وب سايت پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

www.Irankhabar.org

 

اخبار مرتبط

نظر شما

*کد امنیتی