قیمت طلا
قیمت ارز
ارز دیجیتال
۲۱ هزار هکتار از شبکه‌های آبیاری و زهکشی وارد مدار توسعه می‌شوند

تهران - ایران خبر- مدیر عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: ۲۱ هزار و ۴۰۰ هکتار از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان‌های ایلام و کرمانشاه تا پایان سال وارد مدار توسعه می‌شوند.

«بهروز مرادی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایران خبر افزود: توسعه این میزان از شبکه‌های آبیاری و زهکشی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: تلاش می شود در نخستین گام برای تحقق این هدف و تا پایان تیر ماه بیش از ۱۷ هزار و ۸۰۰ هکتار وارد مدار توسعه شود تا برای اراضی و دشت‌های استان کرمانشاه و بخشی از استان ایلام  کشت سبز محقق شود.

مرادی خاطر نشان ساخت: همزمان با تحقق این هدف و نیز بهره‌برداری از ۲۱ هزار و ۴۰۰ اراضی این دو استان و توجه به این نکته که به ازای هر دو هکتار یک شغل مستقیم و ۲.۲ شغل غیر مستقیم ایجاد می شود در مجموع  حدود ۱۱ هزار شغل مستقیم و ۲۴ هزار شغل غیر مستقیم ایجاد خواهد شد. 

مدیر عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران ادامه داد: این شرکت اردیبهشت امسال وارد ۳۱سالگی فعالیت خود شده و با بهره گیری از نیروهای متخصص و کارشناس دستآوردهای مهمی برای کشور ایجاد کرده است. 

افزایش ظرفیت نیروگاه های آبی 

وی افزایش ظرفیت نیروگاه های آبی کشور به میزان هشت هزار و ۸۳۶ مگاوات را یکی از این دستاوردها برشمرد و گفت: بدین ترتیب اکنون ظرفیت این نوع نیروگاهها به ۱۲ هزار مگاوات رسیده است.

مرادی به ایجاد ظرفیت ۲۰ میلیارد متر مکعبی مخازن سدها و همچنین سد کرخه با ظرفیت ۶ میلیارد متر مکعب اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: کنترل سیلاب های مخرب مانند سیلاب های بی سابقه استان خوزستان توسط سد گتوند در فروردین سال های ۹۴ و ۹۵ و نیز سیلاب ۹۸ توسط سدهای کرخه، گتوند، کارون ۴، سیمره و رودبار از دیگر فعالیت های این شرکت است.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران تولید انرژی به میزان ۱۴۰ هزار گیگاوات ساعت و کمک به کنترل فرکانس و پایداری شبکه در پیک بار را از دیگر برنامه های محقق شده این شرکت عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از ایجاد اشتغال سالانه به میزان ۱۵ هزار شغل مستقیم و ۶۰ هزار شغل غیر مستقیم در اثر اقدام های این شرکت در این سال ها خبر داد.

  صفحه اختصاصي پايگاه خبري تحليلي ايران خبر در اينستاگرام

http://instagram.com/irankhabarnews

كانال تلگرام پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

 t.me/irankhabar_org

 وب سايت پايگاه خبري تحليلي ايران خبر

www.Irankhabar.org

 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

*کد امنیتی